Akra FM, Ak-ra Televizyon Habercilik ve Yapım A.Ş. Bünyesinde istanbul merkezli yayın yapan ulusal radyo kanalıdır. Radyonun istanbul yayın frekansı 107.6 MHz Akra FM, 1993 yılında yayın hayatına başlamıştır Türkiye’nin ilk özel radyolarından biridir. Ülke genelindeki 245 aktif karasal vericisiyle ülkenin en geniş karasal yayın alanına sahip radyo istasyonudur. Radyonun yayınlarının ulaştığı il ve ilçe sayısı yaklaşık 500'ün üzerindedir. Akra FM Türksat 3A üzerinden yaptığı uydu yayınları ile Avrupa, Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkeleri ile Türki Cumhuriyetler'den dinlenmektedir. Radyo yaklaşık 56 ülkenin yayın alanındadır. Ayrıca Akra FM internet vasıtasıyla dünyanın her noktasından online olarak dinleme imkanı sunmaktadır. Akra FM yayın formatı Haber, sağlık, kültür, edebiyat, spor, eğitim, bilişim, çocuk, sohbet gibi hayatı kapsayan her alanda zengin bir program yelpazesi sunmaktadır. Halihazırda radyoda 70 farklı program yayınlanmaktadır. AKRA FM'de tek bir müzik türüne değil; tasavvuf, ezgi, sanat, türkü, pop ve etnik müzik türlerinden seçkin eserlere yer verilmektedir.

Dini radyo kanalları arasında bulunan kanal verdiği son derece faydalı bilgi ve hadisler sayesinde çok sayıda radyo sever tarafından tercih ediliyor. Özellikle çalışırken ve dinlenirken aynı zamanda faydalı dini bilgiler öğrenmek isteyen ve islam alemi ile ilgili haberleri bilmek isteyenlerin tercihi Akra Fm günün her saati yayın yapıyor. Ezan vakitlerini illere göre resmi sitesinden bulma imkanı bulabilen radyo dinleyicileri aynı zamanda internet sitesi üzerinden bazı güncel haberleri de görüntüleyebilmekte. Kur’an-ı Kerim’i enfes seslerden dinlemek ve yorumlarını da konusunda uzman dini alimlerden öğrenmek isteyenler için harika bir seçim haline gelen Akra Fm aynı zamanda gün içindeki yayın akışını da internet sitesi üzerinden vermekte. Tüm bunların yanı sıra Kabe’den yayın yaparak hac aşıklarının da gönlünü kazanmayı başaran radyo kesintisiz yayın kalitesi ile de tercih ediliyor.

Kanalın son günlerde dinleyici kitlesinin artması aynı zamanda güzel seslerle ilahi dinlemek isteyenlerinde radyoya talep göstermesinden kaynaklanıyor. Akra Fm içinde yer verdiği sohbetlerde gerek konukları gerekse programcıları ile beğeni topluyor. Sohbetler içerisinde dini konularda çok sayıda yeni bilgi öğrenme olanağı yakalayan dinleyiciler canlı yayına bağlanarak bilgi alma ya da soru sorma şansıda yakalamakta. Özellikle müzik kanallarının dinlendiği Türkiye’de büyük bir eksikliği kapatan radyo kanalı bu tarz sohbetlere talep gösterenlerinde tercihine cevap vermiş oluyor.

Kanalın en önemli özelliklerinden biri ise özellikle ramazan aylarında yaptığı ekstra yayınlar. Ramazan ayı içerisinde sahur ve iftar vakitlerinin dolu dolu geçmesini sağlayan kanal sayesinde çok sayıda dinleyici huzurlu bir oruç ayı geçirmenin hazzını yaşıyor. İllerin iftar ve sahur vakitlerinin tek tek verildiği ramazan ayı içerisinde inananların nelere dikkat etmesi gerektiği de ayrıntılı olarak anlatılıyor. Ayrıca çocuklarında ilgi ile dinlediği radyo kanalı çocuklarının islamın inceliklerini en baştan öğrenmesini isteyen anne babalar için tercih nedeni haline geliyor. Peygamberimizin hayatının anlatıldığı gün içinde yayınlanan çok sayıda programla da islamın güneşini daha yakından tanımak isteyenlerin eksiklikleri giderilmiş oluyor. Haber ve hava durumlarının da ayrıntılı olarak verildiği radyo kanalından günün gelişmelerini öğrenmek te mümkün olmakta.

İletişim

Frekans İstanbul 107.6
Telefon 0216 325 22 65
Faks 0216 327 76 33
Adres Barbaros Mahallesi Mütevelli Çeşme caddesi No:21/1 34662 Üsküdar / İstanbul
İnternet Sitesi http://www.akradyo.net/