Alem FM, İstanbul merkezli yayın yapan ulusal bir radyo kanalıdır. Radyo, 14 Ocak 1994 tarihinde tüm Marmara bölgesinde (İstanbul ve Yalova) 89.3 frekansından yayın hayatına başlamıştır, bugün Marmara Bölgesi’nde 89.2, çoğunluğu 89.3 frekansından olmak üzere karasal yayın olarak 50 ana merkezden tüm Türkiye’ye yayın yapmaktadır. Alem FM, her daim dinleyicilerinin yanında olabilmektedir. Yayınlarını, karasal vericileri dışında DIGITURK, uydu ve www.alemfm.com üzerinden dünyanın her noktasındaki dinleyicileriyle buluşturmaktadır. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Alem FM, en son yayın teknolojilerini kullanarak dünyanın pek çok farklı ülkesinden canlı yayınlar gerçekleştirmektedir. Alem FM’de doğru Türkçe ile konuşmak esastır ve Türkçe pop müzik yayını müzik formatımızın ana çerçevesini oluşturur. Pop müzikte yalnızca günümüzün sevilen parçaları değil, eski unutulmaz şarkılar da gün içinde dinleyicilerimize ulaşmaktadır. Alem FM yayınını Online Radyo dinle sitesi üzerindende canlı olarak dinleyebilirsiniz.

Radyo kanalı uzun yıllardır yayın kalitesini değiştirmeden ve sürekli yeniliklerle yayınını sürdürmeyi başarmış radyo kanalları arasında yer alıyor. Kanal Türkiye’nin her yerinden kolayca dinlenebildiği gibi büyük bir hayran kitlesini yakalamış durumda. Kanal sadece konuk ettiği ünlüler sayesinde değil ekibi içinde yer alan DJ’ler ile de bir hayran kitlesi oluşturmuş. Öyle ki kanalın dm’lerine hayran olan ve kanalın kapısında bekleyen çok sayıda genç bulunuyor. Alem Fm uzun yıllardır istikrarlı bir şekilde yayın yapıyor ve her gün yeni bir ünlüyü stüdyosuna konuk ederek ünlü ile ilgili bilinmeyenleri hayranlarına aktarıyor. Kanalın kendi içinde düzenlediği bazı yarışma programları da dinleyiciler tarafından beğeni ile takip ediliyor. Verilen ödüllerin cazibesi de müzik severleri radyo başına toplamayı başarıyor.

Alem Fm yayın akışının yanı sıra radyo kanalı ile ilgili geniş bilgilerin yer aldığı internet sitesi de çok sayıda ziyaretçi tarafından takip ediliyor. Sitenin çok sayıda kullanıcı tarafından ziyaret edildiği ve güncel haberlerin okunduğu bilinmekte olup gün içindeki programların içerikleri hakkında bilgi almaları da mümkün oluyor. Kanalın sitesi üzerinden her il için frekansları da öğrenmek mümkün olabilmekte. Yeni albüm çıkaran sanatçıların parçaları da ilk kez Alem Fm frekanslarından dinleyicilerine ulaşıyor. Yeniliklerin aktif olarak takip edilebildiği bir radyo kanalı olması nedeni ile de sevilerek dinlenen kanal profesyonel bir kadro ile çalışıyor.

Kanalın kadrosunda yer alan programcılar Türkiye’de iz bırakmış ve konusunda uzman bir ekip. Ayrıca teknik ekip olarak ta oldukça donanımlı bir kadroyu içinde barındıran radyo kanalı sorunsuz ve kesintisiz yayın yapabilme yeterliliğine sahip durumda. Radyo kanalının internet sitesi üzerinden dinleyicilerin görüş ve önerilerini iletebildikleri bir platformda mevcut olup sosyal medya kanalları vasıtasıyla da radyoya ulaşma olanağı yakalanabilmekte. Müzik severlerin bu iletişim araçlarından sadece sohbet etmeleri sağlanmıyor. Aynı zamanda istek parçası iletmeleri de mümkün olabilmekte. Çok sayıda müzik severin taleplerini karşılamayı başaran radyo kanalı bu tip ayrıcalık sunması nedeniyle de tercih nedeni. Kanalın yirmi dört saat kesintisiz yayın yapması radyo aşıklarının istedikleri her saatte istedikleri türde müzik dinleyebilmelerini sağlıyor.

İletişim

Frekans İstanbul 89.2
Telefon 0212 449 30 00
Canlı Yayın Tel 0212 449 33 02
Adres Bahariye Caddesi. No:31 İkitelli, Basın Ekspres Yolu, Küçükçekmece / İstanbul
İnternet Sitesi http://www.alemfm.com/