Batı Radyo, en eski ulusal radyolardan biri olmanın haklı gururunu taşıyan radyolardan biridir. 1994 yılının ilk çeyreğinde kurulmuş olan Batı, çeşitli müzik seçenekleri ile farklı kesimlere hitap edebilmekte ve Türkiye’nin dört bir yanında rahatlıkla dinlenmektedir. Radyo kanalının yönetiminin izlediği politikalar doğrultusunda neredeyse her yöreye ait şarkılar, türküler ve deyişler radyo kanalı içerisinde dinlenebilmektedir. Bu sayede birbirinden farklı etnik kökene sahip kişiler Radyo Batı’da bir araya gelmekte ve radyo kanalı yönetiminin ücretsiz olarak sunmakta olduğu bu müzik ziyafetinden ücretsiz bir şekilde faydalanabilmektedirler. Batı Radyo, oldukça farklı alanlarda yayın yapan saygıdeğer bir radyo istasyonudur. İstasyonun içerisinde Türk Halk Müziği ve Özgün Müzik seçeneklerine kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Bu tür şarkıların ve türkülerin meraklısı olan kişiler sınırsız bir şekilde bu temadaki müzikleri dinleyebilmektedirler. Bu sayede Radyo Batı daha fazla kişiye ulaşabilmekte ve yayımlamakta olduğu özgün müzikleri daha geniş kitlelere dinletebilmektedir. Bu iki müzik türüne ek olarak, Radyo Batı içerisinde birbirinden farklı deyişler ve nefesler de yer almaktadır. Değişik yörelere hitap edebilmek amacı ile radyo istasyonunun yönetimi bu tür müzikleri de kanalın içerisine eklemeyi uygun görmüştür. İzmir’den yayın yapmakta olan Batı Radyo 93.6 frekansını kullanmaktadır.

Batı Radyo ‘Merkezimiz insan, yolumuz sevgi, hedefimiz barış...’ sloganını kullanmaktadır. Kullanılan slogan, farklı etnik kökenden kişileri kucaklamayı kolaylaştırmakta, bu sayede de Radyo Batı daha farklı kesimler tarafından tercih edilebilmektedir. Türkiye’nin batısının en ucundan, doğusunun en ucuna kadar binlerce kişinin dinlemekte olduğu radyo kanalı kendisini sürekli olarak geliştirmekte ve yenilemektedir. İstasyon içerisinde yapılan değişiklikler ve sürekli iyileştirmeler sayesinde her geçen gün daha geniş kitlelere hitap edilebilmektedir. Bu sayede Batı Radyo Türkiye genelinde yapılan radyoculukta öncü konumuna yükselmektedir.

Batı Radyo, Batı Yayın Grubu Bünyesinde İzmir İlinin Konak ilçesinden yayın yapan yerel bir radyo istasyonudur. Batı Radyo İzmir ve çevresinden karasal yayın olarak fm bandı 93.6 frekansından dinlenebilmektedir. Batı Radyo müzik formatı olarak Halk Müziği Ve Özgün Müzik türünde eserlere yayınlarında yer vermektedir. Batı Radyo yayınlarını internet üzerinden de dünyanın her bölgesinden günün her saati kesintisiz olarak dinleyebilirsiniz. Batı Radyo İletişim: Telefon: 0232 446 16 16 - Mail: [email protected]