Diyanet Radyo, Diyanet işleri başkanlığı bünyesinde Ankara merkezli yayın yapan ulusal radyo kanalıdır. Diyanet Radyo 2013 yılının Ramazan'ın ilk sahuruyla birlikte yayın hayatına başlamıştır. Ankara'da 88.4 frekansıyla yayın yapmaya başlayan Diyanet Radyo ilk yayınını Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in stüdyoda okuduğu aşr-ı şerif ile gerçekleştirmiştir. Yurt genelinde 25 ilde 24 saat yayın yapacak olan Diyanet Radyo'da Kur'an-ı Kerim tilavetleri, aşr-ı şerifler, ilahiler ve dini sohbetler'e yer verilecektir. Diyanet Radyo kısa bir süre içinde tüm Türkiye'ye yayın yapmayı hedeflemektedir. Diyanet Radyo yayınlarını Türksat 3A uydusu üzerinden de takip edebilirsiniz Ayrıca internet yayınıylada dünyanın her yerinden dinleme imkanı bulunmaktadır. İslami ağırlıklı yayınlar yapan Diyanet Radyo yayınlarını online radyo dinle siteleri üzerindende 7/24 kolaylıkla dinleyebilirsiniz.

Diyanet Radyo, Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumunun (TRT) ortak çalışmaları sonucunda kurulmuş radyo istasyonlarından birisidir. İlk yayınlarına 8 Temmuz 2013'te başlayan Diyanet Radyo İstanbul'da 102.6, Ankara'da 94.6, İzmir'de 98.8 ve Bursa'da 97.9 radyo frekansları ile yayın hayatına devam etmektedir. Ulusal bir radyo istasyonu olan diyanet radyonun her sene yayın yaptığı illerin sayısı artırılmaktadır. Sadece ulusal radyo frekansları ile değil aynı zamanda sanal radyo sürücüleri ile de dinlemenin mümkün olduğu Diyanet Radyo için özel telefon uygulamaları da bulunmaktadır. Dini içerikli yayınları ile bilinen Diyanet Radyo yirmi yediden fazla yayını ile gece gündüz demeden halka yayın yapmaktadır. Diyanet Radyo'da bulunan bazı yayın ve programlardan bazıları şunlardır: 'Balkanlarda Osmanlı İzleri', 'Din ve Hayat', 'Cuma Sohbetler', 'Hadislerle İslam', 'Peygamber İkliminden', 'Vefa Apartmanı'. Oldukça geniş bir yayın akışına sahip olan diyanet radyo bu anlamda dini ilahiler ve ezgilerin yanı sıra, çocuk yayınlarına, dini sohbetlere, haberlere, sesli kitap yayınlarına ve daha pek çok yayına da sahiptir. Bu da sunu diyanet radyosunu Türkiye'nin en çok dinlenilen dini kanallarından birisi yapmaktadır.

Beşinci yılını dinleyicileri ile birlikte kutlayan Diyanet Radyo aynı zamanda pek çok yayın sunucusu ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Hem radyoculuk alanı üzerine hem de dini konularda bilgi sahibi pek çok İlahiyat profesöründen oluşan bu yayıncı kadrosu ile diyanet radyo, Türkiye'de eşi benzeri görülmemiş bir radyo hizmetini dinleyicilerine sunmakta ve bu alanda pek çok ödüle aday gösterilmektedir. İnternet yayıncılığı ve radyo yayıncılığı yapmasının aynı sıra İOS ve Android tabanlı cihazlar için geliştirilen uygulamalar ile de yayınlarına devam eden diyanet radyo, bu alanda da büyük bir gelişimin ve yeniliğin öncüsü olmuştur.

İletişim

Frekans Ankara 94.6
Telefon 0312 295 74 43
E-mail [email protected]
Adres Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Numara: 153/A 06800 Çankaya / Ankara
İnternet Sitesi http://www.diyanetradyo.com/