Joy FM, Karnaval medya grup bünyesinde istanbul merkezli stüdyolarından yayın yapan bölgesel radyo kanalıdır, Joy FM istanbul karasal yayın frekansı 100.6 MHz, Radyo 1993 yılında yayın hayatına başlamıştır. Joyfm uzan gurubu Tarafından Kurulmuştur. Radyonun ilk yayın frekansı 100.5 Olan joy fm uzun yıllar aynı Frekansından Yayınını Sürdürmüştür. RTÜK'ün Yaptığı Frekans düzenlemesinden Sonra 100.6'dan yayın hayatına devam etmektedir. TMSF'nin Uzan ailesinin mallarına el koymasının ardından bir süre devlet'in kontürolüne geçmiş ve yayınlarını sürdürmüştür. Joy FM Türkiye'nin ilk yabancı slow müzik radyosudur. Günümüzde 100.6 frekansından İstanbul ve çevresinde, 106.5 frekansından Ankara'da dinlenebilen Joy FM'in özel bir dinleyici kitlesi bulunmaktadır. özellikle akşam saatlerinde ve gece çaldığı yabancı slow şarkılarla dinleyenlerine keyifli bir müzik ziyafeti sunan Joy FM TMSF tarafından önce Kanada'lı Medya Şirketi CANWEST'e Satılmıştır. Sonradan Canwest'in Türkiye'den Çekilmesiyle Birlikte spectrum medya grubu tarafından satın alınmıştır. Radyo günümüzdede spectrum medya grup bünyesinde bulunmaktadır. Joy Fm'i www.karnaval.com ve Online Radyo dinle sitesi üzerinden de online olarak dinleyebilirsiniz.

Joy fm, yayın hayatına 1993 yılında başlamış olan köklü ve kaliteli bir radyo kanalıdır. Star Medya Grubu bünyesinde İstanbul merkezli kurulan radyo, 25 yıldır kesintisiz olarak yabancı slow müzik dinletisi ile sevenleriyle buluşmaktadır. 2006'dan itibaren ise Canwes radyo grubuna bağlı olarak yayınlarına devam etmektedir. İstanbul'da 100,6 frekansı ile yayın hayatını sürdüren Joy fm, kurulduğu günden itibaren kendini geliştirmekte olup dinleyici kitlesini büyük oranda artırmıştır. Böylece öncü ve marka olmayı hedeflemiş, yabancı müziğin en hit ve kaliteli parçalarına yer vererek alanında bir numaraya yükselmeyi amaçlamıştır. İstanbul'un yanı sıra Ankara ve İzmir'de de karasal yayın yapan Joy fm, internet üzerinden de dinlenebilmektedir. Bu özelliği sayesinde zaman ve mekan kısıtı olmaksızın, internet erişiminin sağlandığı her yerde bilgisayarlar ve telefon ya da tablet gibi mobil cihazlar üzerinden erişilebilmektedir.

Genel olarak yerli ve pop müziğin yoğun olarak dinlendiği radyo kanallarının aksine fark yaratarak yabancı müzik kültürünü ve sevgisini birçok kişiye aşılamış, sevenlerinin duygularına hitap etmeyi ve onları etkilemeyi başarmıştır. Romantik ve tutkulu aşk şarkıları ile dinleyenlere unutulmaz anlar yaşatan Joy fm, farklı tarzdaki yabancı slow müziklere yer vermesi açısından alanında tek ve lider konumdadır. Örneğin Joy fm'de eski klasikler, R&B, soul, jazz, pop ya da Latin tarzda müziklere rastlamak mümkündür. Tekdüze ve sıkıcı olmayan, yeniliklere açık ve farklı, değişimin güzelliğini yansıtabilen bir radyo istasyonu olan Joy fm, tecrübeli bir radyocu ekibine sahiptir. Kaliteli yayıncılık anlayışından taviz vermeden, hafta içi ve hafta sonu için ayrı hazırlanmış güçlü programlara imza atılan kanalda, duygusal aşk şarkıları kulakların pasını silmektedir.

Joy fm, yayın hayatına "iyi müzik" sloganıyla başlamış, zaman içerisinde bu sloganın hakkını vermeyi başarmıştır. Ardından değişikliğe giderek radyo dinleyenlerin sıklıkla yakındığı radyocuların yoğun anonslarına cevap niteliğinde bir slogan hazırlamıştır: "Az anons, kaliteli müzik" anlayışıyla yayın hayatına devam eden Joy fm, iyi bir ivme yakalamış ve bunu bugüne dek sürdürmeyi başarmıştır. Joy fm, kanıtlamış olduğu başarılarıyla dinleyicilere iyi müziği ve güzel zaman geçirmeyi vaat etmektedir.

İletişim

Frekans İstanbul 100.6
Telefon 0212 368 62 00
Faks 0212 368 62 99
Adres Maslak Mahallesi A.O.S. 55. Sok. No: 2 Aksoy Plaza Kat: 2 34398 Sarıyer / İstanbul / Türkiye
İnternet Sitesi https://karnaval.com/radyolar/joyfm