Karadeniz FM, İstanbul merkezli yayın yapan yerel bir radyo kanalıdır. Radyo, 1994 yılından itibaren İstanbul'dan 98.2 frekansından yayın yapmaktadır. Karadeniz Fm yöresel müziklerin yanı sıra, Türkçe Pop, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Fantezi ve Arabesk müzik türlerinin ağırlıklarının değiştiği Türkçe karma müzik yayınlarıyla geniş kitlelere hitap eden bir radyo istasyonudur. Karadeniz FM Türkiye tarafından kabul gören Karadeniz müzik ve mizah değerlerini, hedef kitleye uygun oranlarda diğer müzik türleriyle harmanlayan programlarıyla, yöresel müzik yayını yapan radyo istasyonlarından farklılaşmıştır. Radyo, Karadeniz yöresel müziklerine yer veren radyo kanalları arasında ilk sıralarda yerini almaktadır. Karadeniz Fm karasal yayınının yanı sıra Türksat 3A uydusu üzerinden ve web üzerinden Online Radyo sitelerinden dinlenebilmektedir.

Yerel radyolardan olan Karadeniz Fm diğer yerel radyolardan oldukça farklı. Çoğu yerel radyo gibi sadece bulunduğu yerin dinleyicilerine hitap etmiyor. Radyo diğer yörelerden de kolayca dinlenebiliyor. Ayrıca tüm Türkiye’de de radyoyu zevkle dinleyen çok sayıda dinleyici bulmak mümkün olabilmekte. Radyonun yayınına başladığı günden bu yana ağırlıklı olarak Karadeniz türkülerini yayınlaması önceleri yöresel olarak düşünülse de sonradan tüm Türkiye’nin radyo listeleri içine kolayca kendini eklemeyi başardı. Slovdan hareketliye çok sayıda parçanın gün içinde ve sabaha kadar dinlenebildiği radyo farklı içerikli müzikleri ile de tercih ediliyor. Karadeniz Fm yayın akışı içinde çok sayıda programı barındırıyor.

Esprili ve ilginç programlar dinleyiciler tarafından ilgiyle takip edilmekte. Yayın akışı içinde sabahları yayınlanan bay çene sabah saatlerinde evinden işine gitmekte olan çok sayıda radyo dinleyicisinin ilgiyle takip ettiği programlar arasında. Programın esprili bir içeriğe sahip olması ve güncel konulardan tadıyla bahsetmesi dinleyicilerin beğenisini kazanıyor. İşinde uzman bir kadroya sahip radyo bu nedenle her konuda sohbet içeriği oluşmasını da sağlayabiliyor. Dinleyicilerin de canlı olarak bağlanarak çoğu sohbete katılma şansı yakaladığı radyo bu nedenle de tercih ediliyor. Ayrıca küçük çaplı yarışma programlarının dinleyicilere keyifli anlar yaşatması kazanma hırsını bile ortadan kaldırabiliyor.

Karadeniz Fm Türkiye’de ün yapmış çok sayıda Karadenizli solisti de yayınlarına konuk etme olanağı buluyor. Başarı öykülerinden çocukluk anılarına kadar sohbet ortamının oluşturulduğu bu tür yayınlar da dinleyiciler tarafından beğeni ile takip ediliyor. Farklı ortamları ayrı ayrı sunma özelliği gösteren kara deniz radyosu ilginç içerikleri sayesinde sürekli zirvede kalmayı da başarıyor. Halkının sorunlarından ve güncel haberlerden de bahsedilen haber programlarının yanında sektörel haberlere de zaman zaman yer verilebilmekte. Özellikle radyonun kara deniz sanatçılarının müzik piyasasında ki son durumlarının da konu edildiği programları barındırması da Karadenizliler tarafından ilgiyle dinlenmesine neden oluyor. Radyonun resmi sitesi üzerinden yayın akışı ve haberleri görüntülemekte mümkün. Ayrıca günün her saatinde yayın sırasında ya da reklamlarda dinleyicilerin kesintisiz olarak radyoyla irtibat kurmaları sağlanabiliyor. Radyo dinleyicilerinin radyo frekanslarında yaşadıkları aksaklıkları ileterek radyodan teknik destek talep etmeleri de mümkün olabilmekte.

İletişim

Frekans İstanbul 98.2
Canlı Yayın: 0212 912 30 30
Reklam: 0212 282 30 34
E-mail [email protected]
Adres Huzur Mahallesi Umar Sk. Orkun İş Merkezi, No:1/6, Sanayi-Sarıyer / İstanbul
İnternet Sitesi https://www.karadenizfm.com.tr/