Türkiye'nin en çok dinlenen radyolarından biri olan Kral FM, 1992'de yayın hayatına başlamıştır ve 2008 yılında TMSF ihalesiyle Doğuş Yayın Grubu bünyesine geçmiştir. Kral FM Türk etnik müziğini ve bu türün alt kırılımlarını baz alan radyonun yayın akışında ağırlıklı olarak Arabesk ve Fantezi, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği'nin geçmişten günümüze en iyi örneklerine yer verilmektedir. Dinleyici kitlesinin çeşitliliği sebebiyle radyoda bu üç ana müzik kategorisine ek olarak Türk Özgün Müziği, Türkçe Nostalji ve Türkçe Popüler Müziği türlerinden de örnekler bulmak mümkündür. Türkiye genelinde radyo dinlenirliğinin ölçümlenmesi ve raporlanmasını yapan tek resmi radyo araştırmasını yürüten Ipsos KMG Araştırma ve Danışmanlık A.Ş.'nin sonuçlarına göre Kral FM sadece adetsel olarak geniş bir kitleye hitap etmekle kalmayıp, Türkiye'de tüm sosyo-ekonomik gruplarda ve tüm radyolar arasında "en çok dinlenen birinci radyo istasyonu" olma unvanını uzun süredir korumaktadır. Kral FM Doğuş Yayın Grubu'na katılışının ardından teknik altyapısını daha da güçlendirmiş, evrensel standarlarda yayın yapmaya başlamıştır. Kral FM Türkiye genelinde 41 ildeki karasal vericisi ile tüm ülkeye yayın yapmaktadır. Kral Fm Türksat 3A üzerinden de dinlenebilmektedir. Kral FM yayınını www.kralfm.com.tr ve Online Radyo dinleme siteleri üzerinden de takip edebilirsiniz.

Günümüzde nerede ise tüm insanların severek dinlediği; her gün evlerde, iş yerlerinde ve araçlarda durmaksızın çalan Kral FM, Doğuş Holding bünyesinde hizmet veren Doğuş Yayın Grubunun sahip olduğu ulusal bir radyodur. Türkiye sınırları içerisinde yayın hayatına ilk defa 1 Haziran 1992 tarihinde başlamıştır. Günümüzde sadece Türkiye'de ve Türkçe olarak yayınlarını sürdüren kral Fm’in merkez stüdyoları İstanbul'da bulunmaktadır. Kral Pop, NTV Radyo, Radyo Voyage, Radyo Eksen ve Kral TV isimlerine sahip olan televizyon ve radyo kanalları ile karfeş bir radyo kanalı olan kral fm, 'İlaç Gibi Radyo!'' sloganı ile de halen hayatımızda ki yerini sürdürmekte ve şarkıları ile bizlere eşlik etmektedir. Kedisi hayatımızda oldukça eski fakat şarkıları kulaklarımızda her zaman yeni olan kral fm, yenilikçi yapısı ve birbirinden eşsiz şarkıları ile dinleyicilerine harika anlar yaşatmakta keyifli ve mutlu dakikalar sunmaktadır.

Günlük hayatın akışına birbirinden harika ve eğlenceli radyo sunucuları ile yetişmeye çalışan ve her zaman tempoyu tutturmayı bilen kral fm, dinleyici kitlesine yirmi iki farklı sunucusu ile hizmet vermektedir. Eskiden toplamda on sekiz radyo sunucusu ile yayın hayatını sürdüren kral fm, hem sunucularının sayısını artırmış hem de daha genç ve yetenekli kadrolara el vermiştir. Arabesk ve Fantezi türlerinde müzikler ile radyoları şenlendiren kral fm, bu anlamda tüm ülke olarak en çok tanınan, tercih edilen ve beğenileri toplamayı başarabilen radyo istasyonlarından birisi olmuştur. Bazen hareketli bazen hüzünlü bazen ise neşeli şarkıları ile kral fm pek çok ödüle layık olmuştur. Türkiye'de ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde yayınlarını sürdüren kral fm, yaklaşık 25 yıl süren ve 26'ncısına adımını atacağı bu zamanlarda koskoca tarihi boyunca her zaman en güzel besteleri, şarkıları ve sanatçıları ile dinleyicilerinin ve bizlerin beğenisini kazanmayı başarmıştır.

İletişim

Frekans İstanbul 92.0
Telefon 0212 335 00 00
Faks 0212 335 00 88
E-mail [email protected]
Adres Ahi Evran Caddesi No:4 Maslak Sarıyer / İstanbul
İnternet Sitesi https://www.kralmuzik.com.tr/radyo/kral-fm