Ülkemizde bulunan bazı Radyo ve Televizyon kanalları yerel olarak yayın yapabilmektedirler. Bunlardan biri ise Kral Türkü isimli ve dijital platformlar üzerinden yayın yapan bir radyo kanalıdır. Kral müzik grubu farklı tarzlarda ve alanlarda radyo ve televizyonları bulunan ve müzik sektörüyle de doğrudan ilgilenen bir medya grubudur. Bu radyolardan biri ise genel olarak halk müziği yayınları yapan Kral Türkü isimli Radyo'dur. Bu radyo doğuş yayın grubuna bağlı ve Doğuş Holding bünyesinde bulunan ve Kral Fm online uygulaması ise sürekli dinlenilebilen bir dijital Radyodur. Bu radyo internet üzerinden yaptığı özellikle ülkemizde daha çok orta ve yaşlı kesime hitap eden halk müzikleri ile birçok kişi tarafından beğenilerek dinlenilmektedir.

Kral Türkü Halk bugünkü Halk müziğinin yanı sıra nostaljik müzik dinletisi de yapan ve kaliteli işinde uzman radyo programcıları ile çalışan bir radyodur. Günümüzde çokça gelişen ve gelişmekte olan internet radyoculuğu ile dinleyicilerine her yerden ulaşabilmektedir. Radyo içerik olarak ise farklı Halk sanatçılarının eserlerini yayınlamaktadır.

Dinleyiciler 24 saat boyunca istedikleri türküleri bu sanatçılardan bu radyo ile kesintisiz bir şekilde dinleyebilmektedirler. Bu sebeple bu Krat Türkü radyo vasıtasıyla istenilen türkülere rahatlıkla ulaşılabilmekte ve türküye duyulan özlem giderilmektedir. Kral Türkü'ye erişim konusunda hiçbir sıkıntı çıkmamakta ve internet bağlantısı olan her yerden bu radyo dinlenebilmektedir. Bu şekilde yapılan başarılı yayınlar ile de yeni nesil radyoculuğun en güzel örneğini bu radyo göstermektedir. Bu radyo içerik olarak ise insanların isteği doğrultusunda yave yapılan araştırmalar ile en çok istenilen halk müziği türlerini yayınlamaktadır. Bu sebeplerden dolayı da Halk müziğine ilgi duyan herkes tarafından merakla ve ilgiyle internet üzerinden dinlenmektedir.

İletişim

Telefon 0212 335 00 00
Faks 0212 335 00 88
E-mail [email protected]
Adres Ahi Evran Caddesi No:4 Maslak Sarıyer / İstanbul
İnternet Sitesi https://www.kralmuzik.com.tr/dijital-radyo/kral-turku