NTV Radyo, Doğuş yayın Grup bünyesinde istanbul merkezli 102.8 Frekansından yayın yapan ulusal radyo kanalıdır. 13 Kasım 2000'de yayın hayatına başlayan NTV Radyo, ekonomiden spora, yaşamdan kültür-sanata hayatın tüm alanlarından haberleri ve güncel gelişmeleri mikrofona taşıyor. Türkiye'nin 53 merkezinden yaptığı karasal yayınlarıyla dinleyiciye ulaşan NTV Radyo, Türksat 3A uydusu üzerindende dinlenebilmektedir. Ayrıca internet yayınıylada dünyanın her yerinden dinleme imkanı sunmaktadır. NTV Radyo, günboyu, haber kuşaklarına, gece ve hafta sonu yayınlarında ise müzik ve spor programlarına yer veriyor. Türkiye genelinde radyo dinlenirliğinin ölçümlenmesini amacıyla yapılan tek resmi radyo araştırmasını yürüten Ipsos KMG Araştırma ve Danışmanlık A.Ş.'nin sonuçlarına göre NTV Radyo, hem "erişim" hem de "süre payı" değerleriyle Türkiye'nin en çok dinlenen radyo kanalları arasında yer alıyor. Radyonun yayını Online Radyo sitesi üzerinden dinlenebilmektedir.

Günümüzde medya sektörü giderek tüm dünyada ve ülkemizde gelişmektedir. Ülkemizde birçok yerli ve yabancı Radyo ve Televizyon kanalı bulunmaktadır. Bunlardan biri ise NTV Radyo isimli radyo kanalıdır. NTV radyoculuk hayatına 2003 yılında başlayan ve günümüzde Doğuş yayın grubuna ait olan bir radyo istasyonudur. Bu radyonun asıl ismi Nergis TV Radyodur. Türkiye 'de hemen hemen 50 merkez üzerinden yayın yapan NTV Radyo, ekonomi, spor, haber, eğlence, magazin ve genel olarakda müzik yayınları yapan bir Radyo’dur. Genel olarak İstanbul üzerinden yapılan yayınlar tüm dünya üzerinden de dinlenebilmektedir. Gelişen dünyada internetin aktif olarak birçok kişi tarafından kullanılmasından dolayı NTV Radyo internet üzerinden de rahatlıkla dinlenebilmektedir. Bu radyo bazı yabancı televizyon ve radyoların yaptığı İngilizce içerikleri de yayınlamaktadır. Radyo olarak hafta sonları bazı özel yayınlarda NTV'de mevcuttur. Bunlar, klasik müzikle ilgili yayınlar, Caz ile ilgili yayınlar ve müzikal tarzında olan yayınlardır. Bunlara ek olarak ise her gece yayınlanan ve "1001 Gece" isimli programdır, bu program içerik olarak ölmeden önce dinlenilmesi gereken 1001 albümün dinletildiği yayındır. Bu yayın NTV radyonun en dikkat çekici ve beğenilen programlarından biridir.

NTV Radyosunu genel olarak farklı müzikler seven ve değişik radyoculuk isteği olanlar sıklıkla dinlemektedirler. Günümüzde NTV radyosu yaptığı yayınlarla birçok dinleyici kitlesine sahiptir. Radyoda yapılan programlar insanlarda ilgi ve merak uyandığı için dinleyiciler sıkılmadan yayınları dinlemekte ve buna ek olarak ise dinleyiciler gelecek yayınları heyecanla beklemektedirler. NTV Radyosu eskiden radyo tiyatrosu olarak bilinen ve filmleri radyoya uyarlayan sistemi günümüzde radyo yayınları olarak özellikle görme engelliler için yayınlamaktadır. Bu gibi farklı farklı tarzda programların yapılması ile NTV radyoculuk alanında kitlelerin ilgisini çekmeyi başaran bir radyoya sahiptir. NTV radyosu bu gibi yayınlarını yapmasındaki amacı toplumun her kesimine ulaşmak olduğunu belirtmektedir. Yaptığı programlarla da birçok kurum ve vakıf tarafından çokca ödül almıştır. Bu radyoyu dinleyen insanlarla yapılan sözlü anketlerde radyoyu dinleyen kişilerin mutlu bir şekilde bu radyoyu dinledikleri görülmüştür.

İletişim

Frekans İstanbul 102.8
Telefon 0212 335 00 00
Faks 0212 330 00 50
E-mail [email protected]
Adres Ahi Evran Caddesi No:4 Maslak, Sarıyer / İstanbul
İnternet Sitesi https://www.ntvradyo.com.tr/