Number One Türk, İstanbul merkezli stüdyolarından yayın yapan ulusal radyo kanalıdır. Radyo, Ali ve Ömer Karacan'ın sahibi oldukları 1 Numara Medya Grubu'na bağlıdır. Radyonun müzik formatı Türkçe pop müzik ağırlıklıdır. Number One Türk istanbul karasal yayın frekansı 98.6 MHz. Radyo İlk olarak Klas FM ismiyle kurulmuştur radyo uzun bir süre bu isimle yayın yaptıktan sonra adını Radyo Klas olarak değiştirmiştir. Türkçe pop müzik ve slow müzik ağırlıklı yayın yapan radyo kanalı Ocak 2012'de ismini tekrar değiştirerek Klas Pop adını aldı. İsim değişikliğinin ardından içerikte de değişime giden radyo, "Daha az konuşma, daha çok müzik" sloganını benimsedi. 25 Haziran 2012 tarihinde ise bugünkü adı Number One Türk adını aldı ve günümüzdede aynı isimle yayın hayatını başarıyla sürdürmektedir. Canlı yayını Radyo Dinle sitesi üzerinden dinleyebilirsiniz.

Number one çok sayıda radyonun bir arada isimlendirildiği bir içeriğe sahip. Sadece Number one Türk değil Number One Slov, number one rock, Number One Hit gibi farklı tarz radyoları da içinde barındırmaktadır. Fakat Türkiye’de çok sayıda farklı tarzda Türk müziği dinlemeyi tercih eden radyo severlerin en çok tercih ettiği radyo number one türk yayınladığı müzikler ile dinleyicilerin gönlünü kazanıyor. Kanal çok farklı tarz da içeriklere sahip olan programları ile de beğeni kazanıyor. Radyo kanalı programları içerisinde sohbet programları bulunduğu gibi konuk edilen misafirlerin hataları ile ilgili yayınların gerçekleştirildiği programlar bulmakta mümkün olabilmekte. Ayrıca son dönem hit şarkıların yayınlandığı sohbetsiz yayın yapamaya devam eden müzik programları da dinleyicilerin rahat zamanlar geçirmesine neden oluyor.

Number One Türk radyo kanalının resmi bir internet sitesinde bulunmakta. Site de son dönem müzik haberlerinin yanı sıra magazin haberlerini de bulmak mümkün. Merak edenlerin meraklarını gidermek amacıyla yapılan çok sayıda haberi günün her saati görüntülerken aynı siteden bir yandan da radyoyu canlı olarak dinlemek mümkün olabiliyor. Kanal oldukça eski kanallardan biri olup yayın hayatına başladığı ilk günden itibaren zirveyi zorlamaya başlamıştır. Radyo kanalı olarak sürekli aynı kalitede yayın yapmanın güçlü bir performans ve ekibin yanında iyi bir sistem içeriğine sahip olmaktan geçtiğini bilen kanal bu konuda her zaman yenilikçi olmayı tercih etmiştir. Bu sayede ilk günden bu yana yayın kalitesini sala bozmayan radyo kanalı kesintisiz yayın yapabildiği için de tercih edilmekte.

Radyo kanalı içinde ilk çıkan albümlerin sıngallarını dinlemekte mümkün olabiliyor. Hayranı olduğu sanatçının albümünün ilk şarkısını bu radyodan dinleme olanağı yakalayan hayran kitleleri de radyoyu aktif olarak takip ediyor. Türkiye’nin her yerinden farklı frekanslar ile dinlenebilen radyo kanalını site üzerinden dinlemekte mümkün. Ayrıca çok sayıda farklı radyo kanalını içinde barındıran number one diğer kanallarında olup bitenlerin haberlerini de yapabiliyor. Böylece dinleyici kitlesinin ilgi alanındaki diğer radyo kanalları ile de bağlantısını kesmemesi sağlanıyor. Kanalın sabaha kadar devam eden yayınını günün her saatinde dinlemenin yanında iletişim hatları ile ulaşabilme kolaylığı sağlayan dinleyiciler bu nedenle de kanalı tercih ediyor.

İletişim

Frekans İstanbul 98.6
Telefon 0216 425 36 40
Gsm: 0533 781 72 72
E-mail [email protected]
Adres Elms Farm Upper Minety Malmesbury Wiltshire SN16 9PR London / United Kingdom
İnternet Sitesi https://www.numberone.com.tr