Number1 grubunda yer alan Number1 Lounge sadece internet yayını olan radyo kanalıdır. 24 saat kesintisiz yayın yapan kanalda yabancı müzikler çalınıyor. Lounge tarzı müzikle belli kesime hitap ediyor. Müzikler hafif ve dinlendiricidir. Kanalda; exotica, world, space age, broken house, deep house, easy listening, acid jazz ve nu jazz türlerinde eserler yayınlanıyor. Başka bir yerde olma hissi uyandırma özelliğinde olan bu müzikler daha çok sakin ortamlarda dinleniliyor.

Bu nedenle number1 lounge belli bir kesim tarafından dinleniyor. Üniversiteli gençler ders çalışırken number1 lounge dinliyorlar. Cafeler, oteller, casinolar ve piyano barlar için ideal bir radyo kanalıdır. Web radyo olması nedeniyle reklam yayını yoktur. Müzik esnasında araya konuşmalar girmez. Bu sayede dinleyiciler müzikleri kesintisiz şekilde dinliyorlar.

Kalabalık işletmelerin ve sakinliği sevenlerin tercih sebebi müziklerin hafif olması ve reklamların bulunmamasıdır. Çağdaş müzikten kesitler sunan number1 lounge internet ağı olan her mekânda rahatlıkla dinlenebilir. Bilgisayar, tablet ve smart televizyonlarda kanal yer alıyor. Cep telefonlarına number1 lounge uygulaması yüklenerek her yerde dinlenebilir.