Radyo Alaturka, Gitassi Medya Grubu bünyesinde İstanbul merkezli fm bandı 91.0 frekansından yayın yapan yerel bir radyo kanalıdır. Radyo Alaturka, Türkiye'nin en çok dinlenen Türk sanat müziği ve nostalji müzik radyosudur. Radyo, Türk Kültürüne ve öz müziğimize sadık kalarak geniş kitlelere Türk Sanat Müziğimizi sevdirmeyi kendine amaç edinmiş bir radyodur. Alışılagelmişin dışında gençlere de yaptığı kaliteli yayınlarla, Türk Müziği'ni sevdirmiştir. Radyonun Amacı, yaşayan sanatçılara sahip çıkmak ve onlara hakettikleri değeri, gerek yaptığı programlarla gerekse yayınlarında çaldığı birbirinden değerli eserlerle vermektir. Radyo Alaturka, Tüm Türk Sanat Müziği konserlerinin destekçisi olarak yayınlarına devam ederken kendi öz müziğimizi yaşatmaya, müzik tarzı ile her kesimden insana hitab etmeye çalışmaktadır. Türk Müziği'mizin en sevilen sanatçılarının radyoyu ziyaretleri ve olumlu görüşleri ile her geçen gün dinleyici kitlesini artırmayı hedeflemektedir. Gerçek aşkı, saf sevgiyi en derin biçimde ifade eden şarkılar Radyo Alaturka için vazgeçilmezdir. Herkesin hayatından en az bir tane, bir Türk Müziği şarkısı geçmiştir. Dinlediğiniz müziğin türü ne olursa olsun, mutlaka Türk Sanat Müziği'nde buluşulan ortak bir şarkı vardır. Radyo Alaturka’da 50,60,70 ve 80'li yıllara damgasını vurmuş, herkesin bildiği ve severek eşlik ettiği şarkılara 24 saat rastlamanız mümkündür. Hayatın zorluklarından, yaşamın stresinden sıkıntılarından bir an için sıyrılıp ruhunuzu dinlendirmek, yüreğinizi ferahlatmak isterseniz Radyo Alaturka daima yanınızda. Ve siz neredeyseniz Radyo Alaturka'da orada olacaktır. Radyo Alturka yayınlarını web üzerinden resmi internet sitesi olan www.radyoalaturka.com.tr ve online radyo dinleme siteleri ayrıca akıllı telefon uygulamalarından dünyada internetin olduğu her yerden 7 gün 24 saat kesintisiz olarak takip edebilirsiniz.

Radyo Alaturka’da 50,60,70 ve 80'li yıllara damgasını vurmuş, herkesin bildiği ve severek eşlik ettiği şarkılara 24 saat rastlamanız mümkündür. Hayatın zorluklarından, yaşamın stresinden sıkıntılarından bir an için sıyrılıp ruhunuzu dinlendirmek, yüreğinizi ferahlatmak isterseniz Radyo Alaturka daima yanınızda. Ve siz neredeyseniz Radyo Alaturka'da orada olacaktır. Radyo Alturka yayınlarını web üzerinden resmi internet sitesi olan www.radyoalaturka.com.tr ve online radyo dinleme siteleri ayrıca akıllı telefon uygulamalarından dünyada internetin olduğu her yerden 7 gün 24 saat kesintisiz olarak takip edebilirsiniz.

Radyo alaturka Uzan Holding’e bağlı olarak kurulmuştur. Uzun süre boyunca bu gruba bağlı olarak kalan bir medya kuruluşu olmuştur. Radyo kanalı 2004 Nisan Nar group bünyesine geçmiş ve düzenlenmiş olan ihale ile 350.000 Usd bedel ile radyo alaturka "karma radyo ve tv yayıncılık" isimli bir şirkete satılmıştır. Radyo kanalının 2006 da Karmaturka olarak ismi değiştirilmiştir. 2008 yılında ise tekrar Radyo Alaturka ismi ile yayın hayatına devam etmeye başlamıştır. 2016 yılında da Gitassi Medya Grubuna satılmıştır. Radyo alaturkanın tek ve en büyük amacı Türk kültürüne ve öz müziğine bağlı kalarak daha geniş kitlelere Türk Sanat Müziğini sevdirmektir. Kanal genel olarak büyük yaştaki kişilere hitap etmektedir. Radyo kanalı yaptığı yayınlar ile gençlere de Türk müziğini sevdirmeyi başarmıştır. Türk sanat müziğinin vazgeçilmez eserlerine yer verilmektedir. Radyo alaturka da çalınan şarkıları 1950 ile 1980 yılları arasında damga vuran şarkılardır. Türk sanat müziğini seven kişiler canlı olarak da radyo kanalını dinleyebilir.

Türkiye de İstanbul Beylikdüzü üzerinden yayın yapmakta olan Radyo Alaturka 91 frekansından yayınlarını gerçekleştirmektedir. İstanbul da yaşayan radyonun dinleyici kitlesi radyo frekansını 91 olarak ayarladıkları zaman radyoyu kolay bir şekilde dinleyebilir. İstanbul'un dışında da Türkiye'nin ve Dünya'nın her yerinden kanalı online olarak dinlemek mümkün olur. İnternet üzerinden de radyo kanalını dinlemek mümkündür.

Radyo Alaturkanın telefon numarası; 0 216 559 00 10'dur. Mail adresi: [email protected]'dir. Şarkı istekleri ve mesajlar için günün her saatin de radyo kanalına mail atılabilir. Dinleyiciler, istedikleri parçaların çalınması için telefonların kısa mesaj bölümünden Alaturka yazıp yanına istediği şarkının ismini yazarak 3969'a gönderebilir. İstek şarkılara programı sunan dj tarafından yayın akışının içinde yer verilmektedir. Radyo alaturkanın sloganı "Türk müziğinin en seçkin radyosudur. Radyo kanalı 10 yılı aşkın süredir duruşunu asla bozmamıştır. Yayıncı kadrosu olarak da geniş ve kaliteli bir yapıya sahiptir. Seçil Süslü, Tuğba Saraçlar, Akın Altıntaş, Aşkın Tuna, Gürsel Yeğenoğlu ve Kübra Kaçmaz gibi değerli yayıncıları ile programlara can vermektedir. Değişik tarz da müziklerin yerine, Türk kültürüne tam olarak odaklanmıştır. Radyo kanalın da dinleyenleri asla sıkmadan ve üzmeden yayınlar yapılmaktadır. 91.0 frekansı ile 7/24 Türk sanat müziği şarkılarının yayınlandığı seçkin bir TSM radyosudur. Her kesimden insana hitap edebilen Radyo alaturka, hayatın zorluklarından, yaşam stresinden sıyrılmak isteyenler için vazgeçilmez bir radyo kanalı olmayı başarmıştır.

İletişim

Frekans İstanbul 91.0
Telefon 0212 925 50 44
E-mail [email protected]
Adres Adnan Kahveci Mahallesi Yavuz Sultan Selim Bulv. Perla Vista Residence B Blok K:11 D:104-105 Beykent, Beylikdüzü / İstanbul
İnternet Sitesi http://www.radyoalaturka.com.tr/