Radyo D, Doğan Medya Grubu'na bağlı olarak 1994 yılında kurulmuştur ve o günden bu yana hizmet vermektedir. İstanbul merkezli olan radyo 2005 yılında gittiği yoğun değişimle Radyo D adını almış ve Türkçe pop alanında yayınlar yapmaya başlamıştır. İstanbul'da 104,0 frekansı ile yayın yapmasının yanında başka birçok şehirde de karasal yayınlar yapmaktadır. Üstelik internet erişiminin sağlandığı her yerden erişim sağlanarak da hem Türkiye'de hem de tüm dünyada dinleyicilerine hizmet vermektedir. Ulusal bir radyo olan Radyo D, ilk özel radyo kanalları arasında sayılır.

Profesyonel bir kadroya ve kaliteli bir yayıncılık anlayışına sahip olan Radyo D, birçok alanda fark yaratmaktadır. Gün boyunca saat başı yayınlanan gündemden öne çıkan haberlerle dinleyicilerini bilgilendirmekte ve dinleyicilerin gündemden kopmamasını sağlamaktadır. Ayrıca tiyatro, konser, opera, sergi gibi birçok kültürel organizasyonla işbirliği halinde olması sebebiyle bu alanlardaki gelişmeler ve etkinliklerden de dinleyicilerini haberdar etmektedir. Bu sayede farklı kesim ve yaşlardan geniş bir dinleyici kitlesine sahip olmuştur ve bu kitleyi her geçen gün artırmayı başarmıştır. Müzikle beraber farklı alanlarla da işbirliği içerisinde yer almasından ve bu alanlarda da başarı elde etmiş olmasından ötürü Radyo D, gözde radyolardan biridir. Çok yönlü bir radyo olması sebebiyle fark yaratan ve ilkleri gerçekleştiren özel bir radyodur.

Radyo D, geçmişten bugüne başarılı olmasını istikrarlı ve yeniliklere açık bir anlayışa borçludur. Elbette görünen bu başarıya ulaşılmasını sağlayan güçlü, sağlam ve bir o kadar işinin ehli bir ekip vardır. Radyo D, Sarı Şeker Sema, Polat Labar, Esen Kayar, Sunny, Fatih Uslu ile Kaçış, Bir Zamanlar Hakan, Yağmur ve Şeyma Şener gibi tanıdık ve başarılı isimlerle keyifli yayınlara imza atmaktadır. Radyonun dinleyicisini her defasında yeniden kazanmayı hedefleyen, birçok farklı bölgeden kişiye hitap edebilen bir yayın hayatı vardır. En güncel, en sevilen ve en yeni Türkçe pop şarkıların yanı sıra dillere pelesenk olmuş şarkılara da yer vermektedir. Radyo D, radyoculuk alanında öne çıkmayı başarmış ve marka olmuştur. 7/24 kesintisiz hizmet vererek dinleyicilerin her anlarında yanlarında olmayı hedeflemiş, sevenlerinin ruhuna dokunarak onlarla bir bağ kurmayı amaçlamıştır. Kurulduğu günden itibaren üzerine ekleyerek katladığı başarısı bu amacına ulaştığının ispatıdır.

İletişim

Frekans İstanbul 104.0
Telefon 0212 413 53 11
E-mail [email protected]
Adres Doğan TV Center Bağcılar 34204 İstanbul / Türkiye
İnternet Sitesi https://www.radyod.com/