TRT Radyo 1, Türkiye'nin Sesi Radyosu olarakda bilinir, Radyo, Ankara merkezli Tematik türde yayınlar yapan ulusal bir radyo kanalıdır. Radyo 1 Eğitim, kültür, haber, Bilgiye, öğrenmeye ihtiyaç duyan herkes için, Bilim, sanat, edebiyat, tiyatro, spor, çevre, ekonomi, magazin, Hayata dair her şey Doğru, tarafsız, hızlı habercilik ile Türkiye’nin her yerinden dinlenebilen karasal yayınlarıyla, ayrıca uydu yayınıyla ve internet üzerinden online olarak bütün dünyada dinleme imkanıyla, radyo 1 tematik radyo kanalı olarak çağdaş yayıncılık normlarına uygun yayınlarıyla ülkenin gözü, kulağı, sesi olmaya devam ediyor. Kısacası Radyo 1, 1927’den günümüze. Radyonuzun olduğu her yerde sizlerle. Radyo 1 yayını Online Radyo dinleme sitesi üzerindende canlı olarak dinleyebilirsiniz. Radyo 1'de Spor Toto Süper Lig maç yayınlarını canlı olarak dinlenebilmektedir.

TRT Radyo 1, Türkiye'nin her yerinde yayın yapan bir radyo kanalıdır. Uzun yıllardır Türkiye radyolarında yayın yapan Trt radyo 1 çok konseptli bir radyo kanalıdır. Kanalda haber, spor ve eğlence programlarının yayınları yapılıyor. Diğer radyo kanallarının aksine radyoda haber, spor ve eğlenceli radyo programları bir düzen içinde yapılıyor ve insanlar bu radyo kanalındaki yayınlara Türkiye'nin her yerinden 93,3 frekansı üzerinden ulaşabilirler. Trt radyo 1 de diğer radyo kanallarından ayrı olarak haber, eğlence ve spor programları iç içedir. Radyoda günün her saati haber saatidir. Bu zamanlarda ülkede ve dünyada meydana gelen önemli haberler Trt Radyo 1 aracılığı ile radyo severlere duyurulur. Ayrıca Trt Radyo 1 de Türkiye Süper Ligi maçları canlı olarak dinleyicilere aktarılıyor. Ayrıca haber programlarından sonra günün önemli spor haberleri de değerli radyoculara aktarılıyor. Türkiye'nin milli radyosu Trt Radyo 1'i radyodan dinlemek için frekansların 93,3 e ayarlanması gerekir. Bu frekans girildiği zaman kişiler rahatlıkla Trt Radyo 1 yayınlarına ulaşabilir ve radyo zevkini çıkarabilir. Ancak bulunduğu ortamlarda radyo olmayanlar internet üzerinden Trt Radyo 1 sitesine giriş yaparak radyo dinleyebilir.

Türkiye'nin radyosunda gerek nostalji gerekse popüler olan bütün müzikler dinleyicilerle buluşuyor. Trt radyo 1 de bir kategori kısıtlaması yoktur. Seyircilerin istedikleri her tür müzik radyoda çalıyor. Kişiler Trt radyo1 de istek şarkı yapma hakları bulunuyor. Whatsapp üzerinden veya çeşitli sosyal medya araçları üzerinden Trt Radyo 1den istek parça istenebilir. Bu mesajlar radyo sunucuları tarafından değerlendiriliyor ve dinleyicilerin istek parçaları sıra ile Trt Radyo 1 de çalınıyor. Müzik ile kendinizden geçmek için adresiniz Trt radyo 1 olmalıdır.