Virgin Radio, Doğuş yayın grubu bünyesinde yayın yapan dünyaca ünlü İngiliz radyosudur. Radyo 2008 yılında Türkiye'de yayın hayatına başlamıştır. Virgin Radyo eski Capital Radyo frekanslarının üzerinden yayın yapmaktadır. İsim hakkı Virgin Group'tadır. Doğuş Grubu Capital Radio'yu satın aldıktan sonra Virgin Group'la temasa geçerek onların da Türkiye'deki yayın haklarını satın alarak Capital Radio adını değiştirmiş Virgin Radio olarak yayın yapmaya başlamıştır. Satıştan önce ve hemen sonra Capital Radyo tarihe karışmıştır ama Capital Radio isim hakkı hala Doğuş Gruptadır. Günün birinde Capital Radio ismi ile istediği mecrada istediği yayını yapma hakkına sahiptir. Radyo, 15 Şubat 2010 tarihi itibariyle kadrosuna Bay J ve Gevezeyi, Mart ayından itibaren ise Mert Ruscuklu'yu kadrosuna katmıştır. Ulusal radyo frekansına sahip Virgin Radio, İstanbul'da 101.0 , Ankara ve İzmir'de 99.5'ten olmak üzere Türkiye'nin farklı noktalarında karasal yayınları bulunmaktadır. Virgin Radio, Türksat 3A uydusu üzerinden dinlenebilmektedir. Ayrıca internet yayınıyla dünyanın her yerinden online olarak dinleyebilirsiniz. Virgin Radyo canlı yayınını Online Radyo sitesi üzerindende takip edebilirsiniz.

Radyo kanalı Türkiye’de canlı yabancı pop müzik yayını yapan kanallardan biridir. Çok sayıda yabancı müzik severin zevkle dinlediği Virgin Radio yayın akışı içinde yayın yapacak program sunucularının tam listesini internet sitesi üzerinden vermekte. Virgin Radio dünyaca ün yapmış bir radyo grubu olan Virgin Radyo’nun Türkiye de Karnaval radyo arıcılığı ile yayın yaptığı bir radyodur. Uzun yıllardır dünyada zevkle dinlenen radyo Türkiye’de yeni bir uygulama ile dinleyicileri ile buluşmuş olup bu sayede çok sayıda dinleyicinin gönlünü kazanmıştır.

Ünlü radyo grubunun altyapısını oluşturduğu Virgin Radio içeriğinde Avrupa’da hit olan ve sıkça dinlenen parçaları yayınlıyor. Ayrıca hit gruplar ve müzik dünyası haberleri ile de dinleyici toplamayı başaran radyo kanalı yayın akışı içerisinde sunduğu programlarla da ilgi çekiyor. Geveze isimli radyo programı ile çok sayıda dinleyiciyi radyoları başına toplamayı başaran Virgin Radio program içerikleri içinde sohbetlere de bolca yer veriyor. Bu sayede yoğun iş temposu içinde bunalan insanların birkaç sohbet ve müzikle keyifli zaman geçirmesi hedefleniyor. Radyo kanalının bir başka tercih nedeni ise balca dans müziklerine yer vermesi. Özellikle gençlerin dans etmek için tercih ettiği radyo kanalını çok sayıda cafe ve restoranda da dinlemek mümkün. Dinleyicilerin keyif aldığını bilen işletme sahipleri gün boyu radyoyu açık tutarak restoran ve cafe müşterilerinin iyi vakit geçirmesini sağlıyor.

Virgin Radio radyo karnaval altyapısı ile yayın yapmakta olup Türkiye’nin her yerinden dinlenme imkanı sağlanabiliyor. Gerek evde gerekse işte ya da internet üzerinden kanalın dinlenmesi sağlanabilmekte. Ayrıca radyo kanalının sosyal medya ağları üzerinden paylaşımları mümkün kılan bir sistemi de mevcut. Kanalın sosyal medya hesaplarına abone olarak radyonun gündemini takip eden çok sayıda dinleyici de bulunuyor. Ayrıca bu hesaplar üzerinden sadece radyo gündemini takip etmek sağlanmıyor. Müzik dünyasına ait son dakika haberlerinin öğrenilmesinin yanında yabancı müziğe dair Avrupa’da ki son gelişmeleri de bu ağ üzerinden öğrenmek mümkün. Takip etmek isteyenlerin bu hesapları radyo kanalının internet sitesi üzerinden öğrenmeleri oldukça kolay. Çok sayıda dinleyicinin zevkle dinlediği radyo kanalı Türkiye’nin her yerinden dinlenebiliyor.

İletişim

Frekans İstanbul 106.2
Telefon 0212 368 62 00
Faks 0212 368 62 99
E-mail [email protected]
Adres Maslak Mahallesi A.O.S. 55. Sok. No: 2 Aksoy Plaza Kat: 2 34398 Sarıyer, İstanbul / Türkiye
İnternet Sitesi https://karnaval.com/radyolar/virginradio